Zaletą lalek funkcyjnych firmy Antonio Juan jest ich wysoka jakość. Wszystkie lalki tej znanej firmy produkowane są w...
JAKI WÓZEK DLA LALEK WYBRAĆ?
Wózki dla lalek - na co zwrócić uwagę wybierając wózek lalkowy dla dziewczynki?
Sezon wiosenno letni to idealna pora na rodzinne spacery. Dziewczynki, które lubią opiekować się lalkami lub mają młodsze wózkowe rodzeństwo, z pewnością ucieszy fakt posiadania wózka dla lalki. Mała mama może nie tylko pójść z wózkiem na spacer ale również: bujać swojego dzidziusia do snu, poprawiać mu podusię lub kocyk, składać i rozkładać budkę, podjechać podjazdem dla wózków, spakować niezbędne akcesoria do wózkowej torby, układać w wózku zakupy, zmieniać pieluszkę, nakarmić dzidziusia - aktywności związanych z wózkiem jest wiele i są one bardzo rozwijające. Jeśli zatem decydujemy się na zakup wózka, co powinniśmy wziąć pod uwagę?
Poniżej postaramy się wylistować kryteria, którymi naszym zdaniem należy się kierować:
- przede wszystkim wózek powinien być dostosowany do wieku i wzrostu dziecka,
- jeśli jest to pierwszy wózeczek dla dziecka 1,5 rocznego które niedawno zaczęło stawiać pierwsze kroki, wózek powinien być stabilny np. taki:
Wiele wózków posiada regulowaną rączkę co oznacza, że możemy ją ustawić na takiej wysokości, aby dziecku wygodnie było prowadzić wózek. Aczkolwiek i takiego wózka nie powinniśmy kupować zbyt "na wyrost" - za wysoki wózek to kłopot w swobodnym korzystaniu z gondoli i wkładaniu lalki do wózka, dziecko może mieć również problemy w sterowaniu wózkiem.
Na naszej stronie staramy się szczegółowo opisać każdy wymiar wózeczka, tak, aby ułatwić Wam wybór dokonując zakupu online. W kolejnym wpisie na blogu zaprezentujemy również nasze typy dla każdego przedziału wiekowego.
- solidne wykonanie: uwierzcie, wózek będzie musiał przejść wiele i jego wytrzymałość będzie na 100% poddawana przeróżnym ekstremalnym testom ;-) naszym zdaniem nie warto inwestować w najtańsze wózki, które już po złożeniu niepewnie się "chyboczą".
My postawiliśmy na wózki Made in Poland, tutaj przykładowy:
oraz markę niemiecką od lat specjalizującą się w produkcji wózków Bayer Chic 2000, przykładowy:
- kółka: jeśli macie w planach jazdę po nierównym terenie i bezdrożach - kółka i opony powinny być dość duże, obrotowe kółeczka zostawmy lepiej na miejskie spacery.
Wybierając wózki do naszego sklepu kluczowy dla nas był też montaż kółek, tak, aby nie trzeba było się z nimi męczyć i żeby nie spadały z osiek. W wózkach Bayer Chic 2000 kółka montujemy dosłownie na jeden "klik", są piankowe, nie trzeba ich dopompowywać.
- wzór i kolor: często rodzice kierują się swoimi upodobaniami, podczas gdy warto zapytać o zdanie dziecko lub np. osiągnąć kompromis, jeśli np. nie podoba nam się pomysł różowego wózka lub uważamy, że dziecko wyrośnie z tego koloru, zaproponujmy coś pomiędzy, np.
- gondola czy spacerówka? a może wózek dwa w jednym? Naszym zdaniem skomplikowanie konstrukcji wózka powinno rosnąć wraz z wiekiem i umiejętnościami manualnymi. Dla przykładu: 2,5 latek, który chce wszystko robić sam może frustrować się zbyt trudnym mechanizmem zmiany wózka z gondoli na spacerówkę, z kolei 6 latek może wymagać już czegoś więcej niż prosta gondola w której lalę można umieścić tylko w pozycji leżącej, ale dodajmy funkcje np. obrotowe kółka czy też przekładaną rączkę orz nowoczesny design i wózek staje się bardzo atrakcyjny dla naszego starszaka
Tyle przychodzi nam na myśl, jeśli macie swoje spostrzeżenia bardzo prosimy o
umieszczenie ich w komentarzach, chętnie weźmiemy je pod uwagę. W międzyczasie życzymy powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego wózka lalkowego dla swojego dziecka, mamy nadzieję, że chociaż troszeczkę pomogliśmy :-)
Leave a comment